מקודשת – משפטי השראה על אהבה וזוגיות

Screenshot_2
הבית בטו'
אפריל 10, 2016
Abohav
בית כנסת אבוהב
אפריל 10, 2016

מקודשת – משפטי השראה על אהבה וזוגיות

inspiration

משפטי השראה על אהבה וזוגיות
מפי הרב שלמה קרליבך

כמה ציטוטים מתוך הספר 'מקודשת' של הרב שלמה קרליבך,
מומלץ מעומק הלב, לפרטים והזמנות: זיו ריצ'י  050-7604182


מקודשת

"מדוע בשמיים מכריזים ארבעים יום לפני שנולדנו מי הזווג שלנו?  
כי רק ה’ יודע מי הזווג שלך, אף אחד אחר לא יודע,
ה’ מאיר לתוך לבך עם מי אתה צריך להתחתן."
________

"מה זה זווג אמיתי?
כשהאשה בונה קיר קטן קדוש סביב בעלה. קיר סמוי, אף אחד לא רואה אותו. זה קיר כל כך קדוש ובעלה מרגיש כל כך בבית מאחורי הקיר הזה.
את יודעת כלה יקרה, מה זה בית אמיתי וקדוש?
אם בעלך יהיה באנגליה, ומלכת אנגליה תזמין אותו ותאמר: “אתה רוצה לבוא לארמון שלי”? הוא יאמר: “אני מעדיף להיות בביתי”. המלכה תשאל אותו: “אתה לא חושב שהארמון שלי יותר יפה?” והוא יענה: “מלכה, מה את יודעת? אשתי בנתה בית מקדש בשבילי, וזה הבית הנפלא ביותר בעולם”."
________

"אם אתה רוצה להתאחד עם מישהו אתה יכול לעשות זאת רק עם שמחה. מדוע יש כל כך הרבה שמחה בחתונה? לא בגלל שיש חתונה יש שמחה, אלא להיפך בלי שמחה גדולה לא תהיה חתונה. כי איך אפשר לאחד שני אנשים אם הם לא מגיעים לשמחה הכי גבוהה."
 ________

"אם רמת השמחה שלך נמוכה, רמת ההתאחדות שלך נמוכה. אנשים עצובים לא מתאחדים אחד עם השני, כל אחד יושב בפינה מכונס בעצמו. כמה שיותר תרגיש שמחה כך תוכל יותר להתאחד עם מישהו אחר."
 ________

"כלה יקרה, אני מברך אותך ואת חתנך, שכאשר אנשים יראו אתכם הם לא יצטרכו לשאול אם אתם שמחים. הם יראו שאתם קורנים משמחה מסוף העולם ועד סופו. אנחנו מברכים אתכם, שכל חייכם תוכלו להשבע בשם ה’ שאתם הזוג הכי שמח בעולם."
________

"חתן, האם אתה יודע מה הכוונה לאהוב מישהו? לאהוב מישהו פירושו שאפילו אם לא אומרים כלום, אתה מסוגל לשמוע. אני רוצה לברך אותך בכל פעם שכלתך תרצה להגיד לך משהו, תוכל לשמוע אותה גם אם היא לא מדברת. ואת כלה יקרה, דעי לך שכל מה שהחתן שלך אומר לך זה רק אחד ממליון ממה שהוא רוצה להגיד… ר’ נחמן חי לפני מאתיים שנה והוא עדיין קיים. מישהו שאל אותו, כמה צריך לצעוק בתפילה? ר’ נחמן ענה: “אתה צריך לצעוק בקול עד כדי כך שאף אחד לא יוכל לשמוע אותך”. אני מברך אתכם, שתשמעו אחד את השני צועקים בקול כזה, שרק אתם מסוגלים לשמוע."
________

"כיסוי פני הכלה -  ברגע שהחתן מכסה את פנייך, הילדים שלכם, הנכדים שלכם וגם הנינים יורדים מהשמים. ברור שילדים לא הולכים לבד, הם באים עם השמרטפים הקדושים של ה’, עם האמהות הקדושות – שרה, רבקה, רחל ולאה. ואני בטוח שהם מביאים איתם את כל הסבים והסבתות שלכם."
________

"לא רק שתאהבו אחד את השני, אני רוצה שתגידו אחד לשני בכל רגע, ממש, “אני לא יכול לחיות בלעדיך”. אני עושה איתכם עסק מתחת לחופה; בכל בוקר כשאתם מתעוררים, ובכל לילה לפני שאתם הולכים לישון, תגידו אחד לשני שאתם לא יכולים לחיות בלעדי השני."
________

"אין לכם מושג מה בעל ואשה יכולים לעשות אחד בשביל השני!
זה הכי עמוק, הכי גבוה, הכי קדוש, והכי מרומם.
אני רוצה לברך אתכם, שתלמדו את כל העולם כולו כמה אפשר לעשות אחד בשביל השני.
שיהיה לכם בנין עדי עד!"


גם אנחנו מברכים אתכם,
אהבה, אחוה, שלום ורעות.
שלכם,
צוות חתונה צפתית

משפטי השראה על אהבה וזוגיות
מפי הרב שלמה קרליבך
כמה ציטוטים מתוך הספר 'מקודשת' של הרב שלמה קרליבך,
מומלץ מעומק הלב